مرامنامه ی همکوک

به نام و یاد خدا

سمن همکوک از تیرماه سال 1400 شروع به فعالیت کرد، طبق تحقیقات و نیاز جامعه، از جمله؛ دیده نشدن هنرمندان در هنرهای مختلف، نبودن سیستم تمیز و تشخیص هنرمندان حرفه ای و تازه کار، حفظ نشدن حقوق هنرمندان ( چه مادی، چه معنوی ) و . . . از یک سو و ترجیح کارفرمایان در انتخاب صحیح هنرمندان مناسب و واجد شرایط از سوی دیگر، سبب شد این انجمن به حمایت اداره ورزش و جوانان فعالیت رسمی خود را آغاز کند. 

اهداف سمن همکوک، به شرح ذیل می باشد:
1- پرورش هنری و علمی هنر جویان و مدرسان در سراسر ایران.
2- برگزاری همایشها و وبینارها در حوزه ی فعالیت سمن همکوک.
3- همکاری و تعاون بیشتر بین هنر های نویسندگی، گویندگی، نقاشی و تدوین فیلم.
4- رفع نیاز کارفرمایانی که نیاز به هنر مندی در حوزه های نوازندگی، نویسندگی، گویندگی، نقاشی، عکاسی و خوانندگی دارند.
5- سعي در بهبود كيفيت توليد محتوا .
6- كوشش براي آگاه سازی هنرمند و کارفرما از حقوقشان و نوع  هماهنگي بین هنرمند و کارفرما.
7- تولید مقالات چه علمی چه از تجربه در زمینه های مختلف هنری.
8- دريافت وروديه، حق عضويت و كمكهاي مالي داوطلبانه مطابق  اساسنامه. 
9- همكاري در جهت تأسيس، تقويت و گسترش شركتهاي هنری و گروه های فعالی هنرمندی.
10- حمايت ودفاع از حقوق و منافع هنرمندان از طريق ارايه پيشنهاد و جلب پشتيباني مراجع و سازمان هاي دولتي و ملي نسبت به هدف هاي انجمن ( آموزش و نشر هنر ). 
11- حمایت از هنرمندان در برگزاری نمایشگاه ها، کنسرت ها و سمینار های هنری . 
12- پيوستن به انجمن‌هاي هنری همگن به منظور تشكيل يا عضويت در شعبه های غیر مجازی سمن همکوک با رعايت مقررات قانوني . 
13- همكاري با ساير تشكل‌هاي هنری، سمن های کودکان کار و انجام ساير وظايف و اختياراتي كه به موجب مقررات قانوني بر عهدة انجمن هاي صنفي قرار داده شده يا خواهد شد. 
14- قبول مسووليت و همكاري با وزارتخانه ها، سازمانها و نهادهاي رسمي در انجام وظايف و تكاليفي كه اين دستگاه ها به سمن های هنری نظیر همکوک محول مي كنند و آمادگي براي ارائه مشورتهاي لازم به آنها .
15- شركت در مذاكرات حرفه اي با ساير سازمانهاي كارفرمايي ذيربط مشمول قانون و انعقاد پيمانهاي دسته جمعي با سازمان ها، ادارات، کارخانه جات و . . . . 
16- در وبسایت هنرمندانی که فعال هستند و غیر فعالند شناسایی و تمیز داده می¬شوند ( بواسطه امتیاز دادن )
17- سطح آموزشی و فعالیت آموزشگاه ها بررسی میشود و امتیاز میگیرند ( صلاحیت آموزشگاه بر اساس پروفایل و نظراتی هستند که هنرمندان اعضای انجمن در رابطه با آنها قرار دادند )
18- مدرسان و استادان طی برگزاری وبینارها یا توسط خودشان یا استودیو صداهای همراه دسته بندی شده و دیده میشوند ( همکاری سمن همکوک با مدرسین و افراد توانمند ) و سمن همکوک مدرسین را از این طریق به درآمدزایی میرساند.
19- آزمون هایی توسط آموزشگاه های معتبر سالیانه بصورت آنلاین برای رقابت بین هنرجویان در هر دسته برگزار میشود، که پس از گذراندن آن رتبه های برتر معرفی گردیده و بعد از کسب امتیاز رتبه جدیدی را بدست می آورند.
20- هنرمندانی که برگزاری ایونت ( کنسرت، همایش، گالری و . . . ) را در دست اجرا دارند، توسط همکوک به هنرمندان مرتبط متصل شده و اطلاع رسانی انجام میگردد.
21- به راحتی میتوانید هنرمند شهر خود را در هر رشته ای که هست شناسایی کنید، ارتباط بگیرید و آثار ماندگار بسازید و نشر دهید ( ارتباط دهنده هنرمندان با یکدیگر )
22- پادکست های فرهنگسازی رفتاری و هنری، اطلاع رسانی و آموزش در سایت ارائه می¬گردد و تمام هنرجویان، هنرمندان، استادان و اعضای سمن همکوک می توانند از آن بهره مند شوند.
23- اگر هنرمندی، استادی به تجربه ای رسیده باشد و بخواهد آنرا نشر دهد توسط سمن همکوک، هم نشر و هم اطلاع رسانی می¬گردد و سمن همکوک موظف است با ذکر نام هنرمند آن مقاله را منتظر کند.
24- سمن همکوک شرایط همکاری بین کارفرمایان و هنرمندان بوسیله ی عقد قراردادی کاری بین طرفین را ایجاد میکنیم.
25- هنرمندان از سمن همکوک جهت ارتقاء ، رشد فکریشان و تخصصشان با شرایط موجود ( از جمله تخفیف های خرید دوره ها یا دوره های رایگان موجود در سمن همکوک ) استفاده میکنند. ( آموزش هاس گوناگون توسط استادان و مدرسین هنری و به اسپانسرینگ: استودیو صداهای همراه طی قراردادی کاری برگزار میگردد. )
26- جهت درآمدزایی هنرمندان و رفع نیاز از کارفرمایان، سمن همکوک این قابلیت را دارد که بر اساس شهر و امتیاز های هنری که توسط هنرمند ایجاد میشود، فرد مورد نظر پیدا شده و طی قراردادی کاری همکاری بین هنرمند و کارفرما ایجاد گردد.
27- در سمن همکوک ضمن همکاری با ارگان ها و سازمان ها از استادان و مدرسین جهت آموزش استفاده خواهد شد.
28- ثبت نام در سمن همکوک رایگان می باشد.
29- شرکت در همایش ها و آموزش ها با تخفیفی که از امتیازها دریافت میکنند، مقدور می باشد.
30- وقتی هنرجو هستید و در هر دسته هنری ثبت نام میکنید، استادی راهنما نیز وجود دارد که به شما در رشد و رفع ایرادهایتان کمک میکند.
31- استادان به پروفایل ها سر میزنند و توصیه هایی را به افراد علاقه مند انجام می دهند.