صبر در گویندگی

با سلام خدمت همه هنرمندان عزیز
موضوع بحث امروزمون، صبر می باشد، صبر نقطه ی مقابل شکست هست، در هر هنری ابتدای راه پر از هیجان هستیم، مربی خوب میتواند از این هیجان ابتدای راه، هنرجو را با درک و شناخت مناسب از مسیر به حرکتی مناسب و مستمر هدایت کند، اورا به صبور بودن و تجربه ی صبر کردن دعوت کن، قطعا مربی که در هنر حرفه ای باشد میتواند این صبر که تجربه ی خود اوست را به هنرمند آموزش دهد.

در هنر گویندگی، که کاور آن را در عکس مقاله مشاهده میکنید، بسیار راحت و زیبا در دوره همی، هنری همه با هم تمرین صبر را مدائم انجام میدهیم، مثلا هر یکشنبه شب ساعت 22.00 در گروه تلگرامیمان که تمام هنرجویان آنجا هستند، پادکستی شبانه برگزار میکنیم، در این پادکست بسیار با علاقه در باره موضوعی که مطرح میشود ( حدودا از 3 روز قبل ) بحث و گفتمان میشود و در هر زمانی که هنرجویان شروع به صحبت میکنند باقی دوستان صبور هستند و با دقت به حرف ها گوش میکنند.

دو گوش هست و یه دهان، سعی میکنیم بیشتر گوش کنیم تا حرف بزنیم
گروه تلگرامی ما: ACCVSTUDIO

صبر خواص زیادی دارد، وقتی صبور باشیم زمانیکه، آدما برایمان حرف میزنند، با دقت به حرفهاشون گوش میکنیم و شنونده فعال بودن را یاد میگیرم که باعث میشود طرف مقایلمان هر فردی که هست چه نزدیک چه دور، آرامش بگیرد و این امر بسیار ساده باعث میشه رفاقت ها بیش از پیش تکرار شود و حس خوب را انتقال دهیم.

یکی دیگر از فواید صبر اینه که: وقتی خودمان از کوره در رفتیم و عصبانی هستیم، میدانیم که چطور خود را آروم کنیم و در تعادل بهتری تصمیم برای انجام کاری بگیریم

  • در گویندگان بشدت دیده میشود که شنوندگانی خوب نیستند و فکر میکنند باید مداوم حرف بزنند، در صورتی که بایستی دانست وقتی در هنری فعال هستی هر چه بیشتر ببینی بشنوی و حس کنی قوی تر میتونی اجرا کنی و زودتر به پختگی در هنر میرسی، مثلا نوازندگی، هر چقدر بیشتر بنوازی ( البته بی هدف ) هم خودت و هم دیگراد رو بیشتر آزار میدی، کافیست چند قطعه را بشنوی و شروع کنی به نواختن دقیق مثل اون چیزی که شنیدی، مثلا گیتار، درامز و . . .
  • شنونده خوب، مهارت کافی در اجراها پیدا میکند، محبوبیت پیدا میکند و حس بهتری نسبت به اون وجود خواهد داشت
  • یاد بگیریم بی تعصب اگر نکته ای یا حرفی تازه را آموختیم، آنرا عملی کنیم

به امید صبر بیشتر در هنر

نویسنده: لشکرشکن